הקשר עם הרופא והצוות הרפואי
סרטן השד
דרכי התמודדות עם המחלה
כללי
קו פתוח,רופאים מהאיגוד האונקולוגי (סרטן השד)
קו פתוח,רופאים מהאיגוד האונקולוגי(תשובות לשאלות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
19
20
21
שאלות ותשובות
ברצוני לדעת האם החומרים MDF או HDF ידועים או חשודים כמסרטנים.
האם עישון לפני כניסה להריון מהווה סיכון לעובר,לתינוק או לאישה ההרה?
האם יש אפשרות להפסיק עישון בעזרת תרופה בשם ZYBAN?
מהם תופעות הלוואי והאם יש נתונים בקשר להצלחות/כשלונות?
האם נמשים הם גם נקודות חן?
האם כשמפסיקים לעשן הגוף מתחיל לתקן את הנזק שנגרם על ידי העישון?
אימי נפטרה כשהיתה בת 40 מסרטן בלוטות הלימפה. אני בת 33 וסובלת בתקופה אחרונה מכאבי גרון חיצוניים,כשאני נוגעת בצידי הצוואר.
לאחרונה הופיעה לי בליטה קטנה מתחת לעור בבית השחי. הבליטה היא עגולה (כמו חרוז קטן),ומכאיבה כשאני נוגעת בה.אני חוששת שאני מפתחת את המחלה ממנה אימי נפטרה.
לאיזה רופא אני צריכה לפנות על מנת לבדוק את העניין בוודאות,מלבד רופאת משפחה עליה אינני סומכת. ברצוני לציין שבשנתיים האחרונות אני נמצאת בטיפול פריון.
אני חולה בסרטן הכבד (Mucinous adenocarcinoma) עם גרורות רבות בריאות, כתם גדול בעצם הזנב וברגליים, וגרורות נוספות בגב.
מדובר במחלה בשלב מתקדם. איזה טיפולים יכולים לעזור לי לצאת מהמחלה, והאם יש סיכוי להחלמה?
ברצוני לברר מהם הטיפולים לאישה בת 60 חולת סרטן מסוג מלנומה, בראש ובחוט השדרה, מהם הסיכויים שטיפול יעזור? (פרופסורים שמטפלים בה טוענים שאין סיכויים ושנותרו לה פחות משבועיים לחיות), ברצוני לקבל חוות דעת נוספת.
אמי אובחנה כחולה במלנומה. נבדק קטע עור 3.2ס"מ על 1.7 ס"מ. האבחנה: Malignant melanoma clark level 3,breslaw 1.1 mm. נאמר לאימי שיש לכרות את בלוטת הזקיף (Sentival node). מה המשמעות של האבחנה? מהם הסיכונים? מה משמעות דרגה 3 והאם זה חמור? מה זה ברסלאו ומהי בלוטת הזקיף?
לפני כ-6 חודשים אובחנתי כחולת סרטן בריאה הימנית עם גרורות למוח בצד השמאלי מעל לעין. העפעף בעין שמאל נסגרה וביד שמאל שתי אצבעותי (הקמיצה והזרת) כואבות והתחושה היא של תרדמת תמידית. עברתי את כל הטיפולים הנדרשים וסיימתי את הטיפול הכימותרפי. אני אמורה להתחיל שוב סדרה של טיפול קרינתי (25 הקרנות אינטנסיביות).
1. מדוע עלי לעבור שוב טיפול קרינתי (בטן וחזה), הטיפול הקרינתי הקודם נעשה לראש.
2. מדוע יש לי עוד כאבים (מזעריים) במצח מעל לשתי עיני בעיקר במגע יד?
אבי חלה בסרטן המעי הגס. לאחר הרחקת הגידול עם חלק מהמעי והטחול הוא הבריא אך שלוש מארבעת אחיותיו חלו בסרטן השד. אני עוברת כל שנה ממוגרפיה ובדיקת שד ידנית. לפני שנה נתגלתה אצלי ציסטה.האם המעקב שאני עוברת מספיק או יש צורך ביותר בירורים?
האם קיים מידע לגבי שכיחות סוגים שונים של סרטן בהתאם לחלוקה לפי אזורי מגורים בארץ?
אני גבר בן 63. בשנת 2003 אובחנתי כחולה סרטן ועברתי כריתת כליה+חלק משלפוחית השתן.הייתי בביקורת כל 3 חודשים עד חודש מאי 2002 ובחודש זה התגלה גידול נוסף שהוסר. בחודש אוגוסט 2002 הופיע כאב מטריד מעל הברך בצד ימין. בבירור שנעשה התגלה סרטן בריאה הימנית וגרורה מעל ברך ימין. גודל הגידול בריאה כ-7 ס"מ. עברתי סידרה של הקרנות ברגל ימין בלבד שהסתיימו ב-15.10.02.מאז ועד היום לא עברתי שום טיפול נוסף למרות שהמצב מחמיר מיום ליום.
אני נערה בת 18,ולצערי ראיתי את סבתי ז"ל שנפטרה מסרטן בשלבים האחרונים בהם היא היתה מטופלת בכדורים ללא יכולת לתפקד בכלל. מאחר ואני חושבת מבחינה מוסרית שזכותו של חולה למות בכבוד ברצוני לדעת האם האגודה מטפלת בנושא של המתת חסד לחולים סופניים?
האם ניתן להציע חוק שימנע כמעט לחלוטין את העישון בארץ. אני מציע חוק שיהיה מוסכם לדעתי על 99% מהאוכלוסיה, ויאסור על כל אדם שנולד אחרי 1.1.1992 לעשן, וניתן יהיה לאכוף אותו תוך כ-10 שנים לא מיידית, כך שלא יהיו כמעט מעשנים מתחת לגיל 18, שזו התקופה הקריטית ע"פ האגודה למלחמה בסרטן. לדעתי לא תהיה התנגדות לחוק למעט סוחרי סיגריות.
אני בן 54 לפני 6 חודשים סיימתי טיפול כימותרפי (12 טיפולים מסוג:E CHOP B) בגלל לימפומה בחזה.מיפוי גאליום ובדיקת CT תקינים ואני נמצא במעקב בלבד. יש לי צריבה בחלל הפה ובגרון בדומה למה שהרגשתי במהלך הטיפול הכימותרפי. בבירור שעשיתי אצל רופא א.א.ג אין כל ממצא.כמו כן אני סובל מיציאות רכות יחסית ובבדיקה בקטריאלית ודם סמוי אין כל ממצאים. האם רצוי לחפש טיפול מונע למה שעברתי ברפואה הקונבנציונאלית או החלופית?
אמי אובחנה כחולת סרטן שמקורו לא ידוע, אך מכיוון שהגידול הממאיר נמצא בשחלה, היא עברה כריתת רחם והחלה לקבל טיפול כימי שחלתי. היום היא אחרי 6טיפולים של טקסול וקרבופלטין שהוחלפו ל-5FU וציספלטין. היא סובלת ממימת בבטן ומבצקות ברגלים ובידיים. מדי שבוע מנקזים לה נוזלים מהבטן, אך הנוזלים מתמלאים מידית ואף מכפילים עצמם. האם יש טיפול כלשהו לבצקות? כיצד ניתן להקל עליהן? האם יש איזה סוג של פיזיותרפיה או פעילות אחרת שתעזור?
אני אישה בת 35. שמעתי כי פותח חיסון לסרטן צוואר הרחם (חיסון נגד הנגיף שהינו גורם לזיהום המהווה התחלת המחלה)-האם ניתן כבר לקבל אותו? האם הוא יעיל למי שכבר זוהו אצלה בעבר סימנים טרום סרטניים ועברה כריתה חלקית של הצוואר? אילו בדיקות מומלץ לי לעשות על מנת למנוע/לאפשר גילוי מוקדם - התגלו אצלי בעבר גידול טרום סרטני בצוואר הרחם ומלנומה ברגל. שני הנגעים טופלו בכריתה חלקית של האזור הנגוע ואני במעקב בשני נושאים אלה. האם עלי להבדק באופן רוטיני או אחר גם בנוגע לסוגי סרטן אחרים?

אימי בת 52 סובלת משנת 97 מ- Non hodgkins lymphoma היא קיבלה טיפולים כימותרפיים רבים ועברה השתלת לשד עצם עצמית בשנת 98. בהמשך קיבלה גם טיפול בקרינה לאזורים לימפטיים שונים.כעת אובחן גוש בריאה ימנית שאובחן בבדיקה היסטולוגית כ-sq.cell ca ממצאי בדיקת CT בסריקת המדיאסטינום , כלי הדם,קנה הנשימה,הושט והלב תקינים. אין עדות להגדלת בלוטות לימפה אקיסלאריות. הודגם גוש סולידי אינפרה-הילרי מימין עוטף את הוריד הפולמונרי מצד זה וגורם להיצרות הסימפון האונתי התחתון, בממדים כ-3.0x3.0ס"מ.

האם יש קשר בין שימוש בסדין חשמלי לבין מחלת הסרטן?
מדובר בחולה בת 60 שלפני כ-5 שנים חלתה בסרטן השד, עברה ניתוח של כריתת הגידול ובלוטות הלימפה בבית השחי, וקיבלה טיפולים כימותרפיים וקרינתיים. לפני כ-3 חודשים התגלה גידול ברקטום מסוג Adenocarcinoma בגודל 3 ס"מ שחדר בצד אחד את דופן המעי.החולה עברה טיפולים כימותרפיים וקרינתיים במשך 6 שבועות ובבדיקת אולטרא סאונד רקטלי שביצעו לה כחודש לאחר מכן הגידול נעלם. נאמר לחולה כי חלק מן החולים שהגידול בגופם נעלם מבריאים לחלוטין אך ייתכן שלחלקם יש עדיין גידול מיקרוסקופי שמומלץ להוציאו.
אני עובר כרגע טיפול קרינתי לראש עקב גילוי 3 גרורות במוח.הייתי רוצה לקבל מידע על המשך הטיפול אחרי סיום 10 הקרנות, אפשרויות שונות, והמלצות להמשך. סרטן הריאות התגלה אצלי לפני 5 חודשים, ובינתיים ,אחרי ניתוח להסרתו(N=0 )התפשט לאדרנל ועכשיו למוח.הסרטן אובחן כ-NON SMALL CELL
CARZINOMA,UNDIFFERENTIATED WITH NEOENDOCRINE FEATURES.
ברצוני לשאול האם יש אפשרות להחלים החלמה מלאה מסרטן הריאות מסוג small cell ca באמצעות טיפול כימוטרפי? האם ניתן להקטין את הגידול? במידה וכן האם באיזשהו שלב יש טעם לנתח? כמו כן רציתי לשאול האם כדאי להשתמש במריחואנה ובאיזו דרך? ברצוני לציין כי למרות שנתגלו למחלה גרורות בעמוד השידרה ובכבד עובדתית המחלה לא היתה קיימת בגופי לפני ארבעה וחצי חודשים, האם המחלה מתפרצת כל כך מהר? האם אכילת סושי תורמת להחלמה מהירה יותר כפי שקראתי במחקר שבוצע בבריטניה.

אבי חולה בסרטן לבלב (גוף הלבלב) בן 72 ועם סוכרת מבוגרים. הסרטן התגלה באמצע פברואר ולא ניתן היה לנתח כי נמצאו גרורות. כיום הוא מטופל רק במשככי כאבים: אוקסיקונטין 20 מ"ל פעמיים ביום, ובין לבין סירופ אוקסיקוד. אנו מנסים להתמודד עם מספר בעיות נלוות: עצירות קשה,כרגע עושים חוקן כל 3 ימים וגם לוקח 2 כפות שמן פרפין כל ערב. הבטן נפוחה מאד ויש המון גזים,הקאות בתדירות של אחת ליומיים, לא ברורה סיבתם. (לוקח "זאנטאק" 150גרם בערב בעקבות צרבות ורפלוקס), חוסר תיאבון וירידה במשקל (המשקל כרגע עומד על 49 קילו).
אני בן 72. לפני 8 שנים אובחנתי כחולה בסרטן הערמונית, לא נותחתי. קיבלתי טיפול קרינתי שהוריד את הערכים של ה-PSA ל- 0.1.
כעבור 5 שנים, ה-PSA החל לעלות ואז הוצע לי לקבל טיפול הורמונלי, כאשר הסבירו לי כי לאחר הטיפול ההורמונלי לא תהיה לי אפשרות לקבל טיפולים נוספים. נכנסתי לחרדה ואז דרך האינטרנט נוכחתי לדעת שקיים טיפול יחסי חדש: הקפאה (criyo ), עברתי את הטיפול הזה. לאחרונה ה-PSA שוב עלה והתחלתי לקבל שוב טיפול הורמונלי.
האם אני נחשב לחולה סופני, או שיש עוד מה לעשות במצבי?
מדובר בחולה מלנומה בן 73. בשל מחלת לב קשה הוא אינו יכול לקבל טיפול כימותרפי סטנדרטי ולכן עבר הקרנות וחיסונים. רק כשהופיעו גרורות בכבד קיבל טיפול כימותרפי קל יותר המותאם למצבו. במהלך הטיפול הכימותרפי התחילו להופיע על העור גידולים חדשים (שנעלמו בתקופת ההקרנות). שאלותיי הן:
האם יש סיכוי שהטיפול הכימותרפי עובד כאשר במהלכו מופיעים גידולים חדשים?
האם יש מניעה לשלב הקרנה עם הטיפול הכימותרפי (רופאיו אומרים לחכות עד לקבלת תוצאות ה-CT)?
חולה בן 65 ללא מחלות קודמות. לפני כחודשיים בדיקת דם שגרתית של רמת החלבון הראתה כי הרמה היא 20. בהמשך בירור שבוצע, ביופסיה של הערמונית, החולה אובחן עם סרטן הערמונית (גליסון 8). ביעוץ עם מספר רופאים אונקולוגיים, הוחלט שלא מומלץ לנתח מאחר ומדובר בגידול מפושט. מהו הטיפול המומלץ במצב זה?
מדובר בחולה שאובחן לפני 6 חודשים עם גידול של שלפוחית השתן מסוג CARCINOMA ועבר כריתה של שלפוחית השתן. לאחרונה עקב כאבי ראש התגלתה גרורה בעצם הגולגולת מסוג אוקציפיטלי, החולה נותח וקיבל 6 קורסים של טיפולים כימותרפיים. לפני חודש התגלו גרורות בכבד.
מהם סיכויי ההחלמה והאם יש טיפולים חדשניים?
אני חולה במחלת Hodgkins. במסגרת עבודתי נעשה שימוש רב באצטון.
האם יש קשר בין אצטון לסרטן?
האם יש סכנה מבלוקים של "איטונג" במקום סגור?
מדובר בגבר בן 65 חולה בסרטן הערמונית. לפני 3 חודשים החל לקבל טיפול הורמונלי המשלב כדורים (קסודקס)+זריקות אחת ל-3 חודשים. בתחילת הטיפול רמת ה-PSA הייתה 21 ולאחר בדיקה שהוא עשה רמת החלבון ירדה ל 0.15- בשלב זה הרופא המטפל הציע להמשיך את הטיפול ההורמונלי בשילוב של טיפול קרינתי. 1. מה משמעות תוצאות הבדיקה, האם זה אומר שאין גידול סרטני, מדוע יש צורך בטיפול קרינתי? 2. אם החולה יבצע ביופסיה חוזרת, מה תהיה האבחנה?
אמיצ אובחנה לפני שנה עם גידול מסוג Malignant Meningioma הגידול הוסר בהצלחה. לאחר חודש במהלך סימולציה לפני טיפול קרינתי אובחנה חזרה של גידול והוחלט לבצע ניתוח נוסף. אחרי הניתוח אמי קיבלה טיפול קרינתי ונכון להיום אחרי מספר בדיקות MRI לא נצפו גידולים נוספים.
האם מתרפא מסרטן (גידול) בקיבה יכול להשתמש בתחליף ניקוטין, לדוג' משאף "nicorette" לגמילה/הפסקה מעישון?
אני בן 65 באוגוסט התגלה לי פוליפ סרטני בשלפוחית השתן ללא מעורבות של בלוטות לימפה . עדיין לא ברור מהי מידת העומק בתוך השריר. בהמשך ברור שנעשה עברתי את הבדיקות הבאות: CT בטן וראות, ללא ממצא פטולוגי. במיפוי עצמות שעברתי התגלו מספר אזורים עם קליטה מוגברת. האם זה אפשרי שבלוטות הלימפה נקיות ויש גרורות בעצמות. האם בבדיקת CT ניתן לראות את כל הבלוטות.
אבי אובחן כחולה במחלת הסרטן במעי הגס, הגידול בגודל 5 ס"מ הוסר במלואו בניתוח כירוגי. במהלך הניתוח התגלו אצל אבי מספר גרורות (5 במספר) ב-2 האונות בכבד. אבי אמור לעבור טיפולים כימוטרפים ישירות לכבד וטיפולים סיסטמיים לכל הגוף.
בינואר 2003 עברתי נתוח כריתת המעי הגס בעקבות גילוי סרטן.במרץ 2003 עברתי ניתוח ביטול הסטומה. אני סובל כיום מחוסר ברזל כמו כן כאבים באזור ניתוח ביטול הסטומה וכן מכאבים באזור גב התחתון ולעיתים מקשיי הליכה. בנוסף אני סובל משלשולים.
אני בן 24 אובחמתי כחולה במלנומה level 2 , 0.3 m"m בזרוע שמאל. נשלחתי ע"י האונקולוג לבצע בדיקות CT ומיפוי עצמות הכל נמצא תקין. בנוסף הציע לכרות בלוטות לימפה האם יש צורך בכך?
אני בן 18 ומאובחן כחולה בסרטן האשכים. עברתי ניתוח וטיפולים כימותרפים.
נמצאה ציסטה בכלייה השמאלית בבדיקת CT במקריות. בזמן האחרון אני חש בכאבים באזור.קראתי במידע לגבי סרטן הכלייה שכתוב שישנה תיסמונת שמזוהה עם סרטן בכלייה וסרטן באשכים בין היתר בגילאים צעירים ורציתי לשאול האם לפי בדיקות: CT ואולטראסאונד כליות ניתן לראות אם הציסטה שפירה או לא?
חולה עם גידול ממאיר בחלחולת, קרוב לפי הטבעת. מקבלת טיפולים כימותרפיים וטיפול קרינתי. אחת מתופעות הלוואי הקשות מהן היא סובלת כתוצאה מהטיפול הקרינתי היא תחושת בעירה בפי הטבעת ובוואגינה. להקלה היא קיבלה משחות וכדורים ללא הועיל. אשמח לקבל המלצה לטיפול בבעיה.
עברתי פעמיים ניתוח להסרת גידול מהמעי הגס , הראשון לפני 6 שנים. קיבלתי טיפול משלים במסגרת מחקר של 5FU+CPT11 לפני שמונה חודשים עברתי ניתוח נוסף לאחר שהתגלה גידול באזור ההשקה לאחר הניתוח הזה לא היה צורך בטיפולים. האם יתכן שכתוצאה מהניתוח אני סובלת משלשולים, לציין שאורך המעי שנשאר 40 ס"מ. כמו כן אני נמצאת בחרדה כמעט כל הזמן.
אמי אובחנה לפני 18 חודשים כחולה בסרטן המעי הגס. לפני 6 חודשים עברתי בדיקת קולונסקופיה שהייתה תקינה. כל כמה זמן מומלץ שאעבור בדיקת קולונסקופיה והאם קולונסקופיה וירטואלית מספיק טובה?
חולה בן 73 עבר בשנתיים האחרונות 2 ניתוחים להסרת גידול ממאיר במעי הגס. לפני כחודשיים ולאחר כ-6 חודשים של טיפול כימותרפי התגלה שוב גידול באותו אזור. ע"פ בירור שנעשה הגידול עדיין מקומי אך חוסם מעבר תקין של הכליה. הרופאים מציעים טיפול משולב של כימו' 5FU וטיפול קרינתי.מלבד מחלה זו החולה אינו סובל משום מחלה, מתפקד ועובד.האם יש טעם בטיפול? האם יש אפשרות טיפול אחרת?
אני בת 52. אשתקד אובחנה אצלי מנינגיומה לאחר שהופיעו אצלי סימנים שונים כגון: צלצולים באוזניים, נימול עד שיתוק בצד אחד של הפנים. בתחילה הוחלט לנתח אותי ולאחר מכן הוחלט לעבור MRI נוסף, לחכות שנה על מנת לקבוע אם הגידול גדל. האם אני חייבת לעבור ניתוח? מהם הסיבוכים של הניתוח?
חולה עם SEMINOMA שלב 1. הרופא המטפל ממליץ שאקבל טיפול קרינתי. האם ניתן לאמץ את הגישה החדשנית של מעקב בלבד ללא טיפול קרינתי? אם אקבל טיפול קרינתי האם הפריון נפגע והאם מסוכן להיכנס להריון בתקופה זו ואם כן לכמה זמן?
אבי בן 71 והתגלה אצלו סרטן הערמונית במכתב שאבי קיבל היה כתוב: High grade adenocarcinoma, gleason score 7-3+4 small focus pattern PSA 30.60. אבי נתבקש לבצע את הבדיקות: 1. צילום ריאות.2. מיפוי עצמות.3. צילום חלל הבטן.אני מבקש לדעת: האם צריך לבקש בדיקת CT? מה אומרים המספרים 3,4,5 והאם המספר 5 מצביע על גרורות או על בעיה נוספת.

אני אב לשלושה לכל ילדי יש שומות בכמות רגילה אבל נטיה לשומות כהות. לאחד מילדי יש מס' שומות ללא גבול ברור, לא עגולות והצבע משתנה, במרכז השומה רגילה ולקראת השוליים יש שינוי בגוון השומה לבהיר ושטוח יותר. כל ילדי נבדקו ע"י דרמטולוג. לפי דבריו אין סיבה לדאגה. רופא הילדים ממליץ להוריד את השומות. אני שומע פעמים רבות על שומות דיספלסטיות ומודאג מאד. האם יש סיבה לדאגה ומה מומלץ לעשות במקרה כזה?
בישוב בו אני גר יש סככת אסבסט המשמשת לחניית רכבים. פלטות האסבסט ישנות ושבורות בחלקן. האם תיקון מקצועי יכול לתת פתרון סביר או שמדובר במפגע שיש לסלקו בכח מקרה. (הסככה נמצאת במרחק של כ-15 מטר מבתי מגורים).
האם לוקמיה זו מחלה תורשתית? האם תינוק שנולד לאב שחולה בלוקמיה חריפה עלול לחלות במחלה?
לפני כשבועיים חברי ואני נחשפנו במסגרת עבודתינו לאבק אסבסט כתוצאה מכניסה למס' שניות לחדר שבו ביצעו הסרת לוחות פיקלים הבנויים מאסבסט ע"י חברה מקצועית. האם חשיפה קצרה יכולה להזיק לבריאותנו והאם יכול להצטבר אבק על הבגדים איתם שהינו במהלך אותו יום.
רציתי לברר מידע לגבי סרטן הלבלב, הבנתי שזהו סרטן שקשה לריפוי. מהם סיכויי ההחלמה ממנו לגבי גידול ממאיר בגוף וזנב הלבלב, שהוצא בניתוח אך היה קשור לכלי דם (אצל גבר בן 60, בריא לגמרי).
האם מי שמגיב טוב לטיפולים עשוי להחלים? האם כדאי להוסיף תוספי מזון כלשהם לחיזוק?
אצל בעלי בן 48 התגלה לפני כ-5 חודשים סרטן במעי הגס הימני, כמו כן היו לו 8 בלוטות נגועות ושתי גרורות בכבד, באונה הימנית ובשמאלית. הוא עבר שני ניתוחים, כריתת המעי והאפנדיקס + ניתוח לכריתת הגרורות מהכבד. משמע שבעלי נמצא בשלב 4 של המחלה .נכון להיום הוא התחיל בטיפולים ויש אופטימיות מצד הרופאים.
אימי בת ה-83 אובחנה בסרטן שלפוחית השתן לאחר הסרת אבן בכילייה ,(יש לה רק כילייה אחת).הרופאים מעוניינים לכרות את השלפוחית כמה שיותר מהר אבל מאחר ואימי מבוגרת ,וקטנה בגודלה אני מפחדת שהיא לא תישרוד ניתוח או הקרנות. אני מבקשת לדעת עם בסיכום מחלה כתוב (TCCT2HG)באיזה שלב מדובר ומה כדאי לעשות? האם צריך לנתח? מהם הסיכויים שתצליח להתאושש לאחר ניתוח שכזה? או האם מומלץ סוג טיפול אחר?
מהם הסיכויים באחוזים לחזרת סרטן האשכים Seminoma stage 2 שנתיים לאחר האבחנה ולאחר טיפול בקרינה?
בעקבות פרסום הידיעה בעיתונות על הסכנה בשימוש בלוחות פיקל הייתי רוצה לקבל על כך מידע נוסף. בעיקר הייתי רוצה לדעת איך לוח כזה נראה.
אבי בן 78 אובחן לפני 15 שנה כחולה בסרטן הערמונית. קיבל טיפול בקרינה וטיפול הורמונלי. לאחרונה המחלה חזרה אך מצבו הבריאותי והפיזי תקין. מהם סוגי הטיפולים המתאימים?
לפני כחודש התגלתה המחלה (סרטן המעי הגס) אצל אבי בן ה72 (שהיה בריא ומאוד פעיל) והוא מייד עבר ניתוח לכריתת הגידול .תוך כדי ניתוח התגלתה גרורה בכבד,בקצה הימני,וכן הסתבר שגם הבלוטות נגועות. שלושה שבועות אחרי הניתוח אבי התחיל לקבל טיפול כימותרפי. ברצוני לשאול שתי שאלות: א. מהן דרכי הטיפול במצב זה? ב. בעיית העצירות.מאז ומתמיד אבי סבל מעצירות כרונית,אך אחרי הנתוח הבעייה הוחמרה.האם יש דרך להקל עליו (יש לציין שהוא סובל מכאבים וכן עייף מאוד אחרי הניתוח ואילו לפני גילוי המחלה היה פעיל מאוד ובריא.
לפניי כשנה אמי אשה בת 58 בריאה בדרך כלל, אובחנה בסרטן ליד הצפק בסמוך לחלק האחרון של המעי הגס. בניתוח שבוצע הוסר הגוש, הצפק והשחלות. בתום המיתוח נאמר לנו כי יש עדיין תאים שלא ניתן להסירם והם יטופלו בכימותרפיה. אמי קיבלה 6 טיפולים כימותרפיים של טקסול וקרבופלטין. בתום הטיפולים בדיקת CA125 הייתה תקינה. לאחר 9 חודשים בדיקת CA125 הייתה גבוהה מעל 2200. הוחלט שאמי תקבל טיפול כימותרפי נוסף הנקרא: טקסוטר.
בימים האחרונים אמי סובלת מכאבים, שלשולים והקאות.
אני בן 58, חליתי בסרטן הערמונית בשנת 1995.
PSA=48 לא נותחתי בגלל גרורות. טופלתי בזמנו בזריקת הורמונים,כדורים והקרנות, PSA היה נע בין 0.01 ומטה והיום עומד על 0.53. לפני כשנתיים כאשר עמד על 0.67 התחלתי לקבל כדורי CASODEX,ואני מטופל בנוסף בזריקת לוקרין.בבדיקה הנוכחית (אוק 04 היתה שוב עליה ל 0.88).
שאלתי היא האם כל התנודות ב-PSA,מראות על היותה של המחלה פעילה?,והאם בכלל יש השפעה חיובית אם בכלל לגבי תהליך הטיפול הנוכחי?ומה בעיקר לגבי ההמשך?
לאחרונה אובחן אצלי גידול (קרצינומה פפילרית) באונה השמאלית של בלוטת התריס. עברתי ניתוח להסרת האונה השמאלית ובשלב יותר מאוחר הוסרה גם האונה הימנית. הוחלט שאקבל טיפול ביוד רדיואקטיבי.
האם ניתן לקבל את הטיפול בבידוד בבית?
האם קיים כיום בעולם טיפול במנינגיומה באזור הקברנוס סינוס באמצעות קרינה תוך צפיה סימולטנית בעזרת MRI במהלך ההקרנה או שזה נעשה רק ע"י קיבוע?
אני בן 67. הבעיות במערכת העיכול החלו בתחילת אפריל האחרון כאשר בבדיקת דם אובחנה אנמיה. הופניתי לרופא גסטרו שגילה בקולונוסקופיה פוליפ רקטלי זעיר שאובחן כשפיר. באוגוסט חשתי בקשיי בליעה ורופא הגסטרו החליט שזו דלקת וושט הנובעת מREFLUX. ב- 13.10 גילה את הגידול, בגסטרוסקופיה. הגידול היה מאוד מכויב והשתרע מ-33-36 ס"מ מהשיניים. התגלה גם בקע סרעפתי גדול. תוצאות הביופסיה שנלקחה: אדנוקרצינומה.
התגלה אצלי סרטן מעי הגס באיזור פי הטבעת והופנו אותי לטיפול משולב של הקרנות וכימותרפיה (פרוטוקול מיגרו?)
אני מבקש פרטים על הטיפול,תופעות לוואי, סיכויי החלמה.
אני בן 24 לפני 14 חודשים עברתי טיפול בקרינה בצד שמאל של הפנים עקב גידול שפיר בפרוטיס. צבע העור שרוף ללא צמיחת שערות באזור המוקרן.
האם זה ישתנה ומתי?
במידה ונמצאו תאים סרטניים בבלוטות לימפה שסמוכות לכליה בה אובחן הגידול, האם הסרטן התפשט ויש גרורות או שהתאים הסרטניים נשלחים למערכת הדם ואינם נקלטים?
אבי אובחו כחולה בסרטן הערמונית, PSA 15.1.
GL=8 גודל כ-40 סמ"ק. מיפוי עצמות ו-CT ללא ממצא חריג פרט לערמונית מוגדלת. האם טיפול בברכיתרפיה HDR יתאים לו והיכן ניתן לקבל טיפול זה?
לאבי בן 77 היה סרטן במעי הגס.בניתוח כרתו את הגידול אבל גילו גרורה בכבד. הוחלט לתת לו טיפול כימותרפי. אני מאוד חוששת שזה יחליש אותו ויגרום לו לתופעות לוואי קשות. כמה זמן אפשר לחיות עם סרטן בכבד? מאלו סימפטומים הוא עלול לסבול אם לא יקבל טיפולים?
בגופי נמצא גידול באיזור בית החזה, התשובה הפתלוגית של הביופסיה שנלקחה מאזור הגידול: primary large b cell
lymphoma of mediastinum וביטוי נוסף של אבחנה שנתקלתי בו: malignant lymphoma, non hodgkin's type ועוד: intrathoracic lymph nodes שלב IIA ואני כבר יודעת היטב שמדובר בלימפומה ממאירה של המדיאסטינום.
אמא שלי אובחנה כמי שיש לה מינינגיומה קברזינית שנמצא באזור התת קורטיקליים. נאמר לנו שלא ניתן להגיע לאזור זה ללא סיכונים כמו מוות או שיתוק. אמא שלי לפני כשנה וחצי עברה ניתוח להסרת גידול בראש של מינינגיומה הניתוח ארך כ-13 שעות והיא עדיין מתמודדת עם ההשלכות של ניתוח זה כגון: ראייה כפולה, עייפות, סחרחורות ועוד.
מהי תוחלת החיים בסרטן ריאות שנתגלה בשלב מתקדם 3B?
התגלתה אצל אמי מנינגיומה בגודל של 1.3 ס"מ. הגוש התגלה במישוש חיצוני ולא כתוצאה מהפרעה בתפקוד, (אין הפרעות בתפקוד). האם גודל זה נחשב גדול? האם ניתן לא לעשות עם הגידול כלום? מה הקצב הממוצע של גדילתו? האם יש טיפול אחר מלבד ניתוח?
לאשתי בת ה 41 נוירינומה אקוסטית בצד ימין בגודל 3 ס"מ על 3 ס"מ האם כדאי ניתוח או הקרנה?
ברצוני לדעת מהו קצב גידול הנוירינומה האקוסטית אצל אשה בת 41?
לאמי יש גידול בשלפוחית השתן והיא צריכה לקבל טיפול כימותרפי, בינתיים גילו לה חיידק בשלפוחית בשם קליפסילאה ע"פ בדיקה של תרבית והיא צריכה לקבל אנטיביוטיקה לוריד למשך שבוע ויום למחרת היא צריכה להתחיל בטיפול כימותרפי. האם הדבר מסוכן? מה עושים?
אבי חולה בסרטן הריאה (התגלה לפני שנתיים) עם גרורות בראש שהתגלו לפני שנה. נותח בריאות ועבר כימותרפיה. נותח פעמיים בראש וקיבל בפעם הראשונה הקרנות. בפעם השנייה התחיל הקרנות אך שקע בשינה עמוקה וההקרנות מאז (לפני 5 ימים) הופסקו. האם ניתן לעשות עוד משהו למענו. האם במצב כזה ניתן לתת תרופה בשם TEMODAR לסרטן המוח.
האם ניתן לדעת עפ"י סיפטומים מקדימים כי ההקרנה על גרורות בראש עובדת? איך ניתן לדעת שמה שעובר על החולה זה כתוצאה מהקרנות או כתוצאה מכך שההקרנות לא עובדות? כמה זמן מסיום ההקרנה ניתן לעשות ct ראש ? והאם ישנה בדיקה אחרת מלבד ct לבדוק את השינוי? האם ישנן שיטות טיפול חדשות וישימות לגבי גרורות לראש בארץ או בעולם?
אמי חולה ב- סרטן ריאות גרורתי מסוג NCLC גרורתי בבלוטות ובשלד. לאחר טיפול כימי בקו ראשון נמצא שיפור בריאות אך החמרה בעצמות (בעיקר גפיים וגולגולת). נמסר לנו שמדובר במקרה נדיר לפיו יש תגובה מעורבת לטיפול. הרופא המטפל החליט על טיפול קו שני מעורב: ALIMTA לריאות, וZOMERA לעצמות. האם בחירת הקו השני אכן טוב ביותר בשלב זה? האם לא היה כדאי לגשת מיד לטיפול ב- TARCEVA שיעלותה מוכחת בסוג סרטן זה (בהתעלם מהשיקול הכלכלי)?
החלמתי מלימפומה שאינה הודג'קינס. לצורך מעקב אני עושה כל 3 חודשים בדיקת PET-CT. האם הבדיקה מספיקה ויכולה להחליף את בדיקת הממוגרפיה, או עלי לעבור גם בדיקת ממוגרפיה כפי שנהוג?
العربية   
Русский   
English